Borell dhe Lajçak takojnë Kurtin dhe Bislimin

Prishtinë | 15 Qer 2021 | 10:29 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Kryediplomati evropian, Josep Borell dhe Emisari i BE-së Miroslav Lajçak kanë takuar kryeministrin Kurti dhe zëvendëskryeministrin Besnik Bislimi.

Takimi me përfaqësuesit kosovarë vjen para takimit që Borell do të ketë me kryeministrin Kurti dhe presidentin serb Aleksandar Vuçiq, raporton Ekonomia Online.

Paraprakisht Borell dhe Lajçak kanë takur Vuçiqin në ndërtesën e Shërbimit të Jashtëm të BE-së në Bruksel.

Lexo më shumë:

Të ngjashme