Deputetët në seancë debatojnë për situatën me pandeminë në vend

Prishtinë | 17 Nën 2020 | 07:29 | Nga Ekonomia Online

Deputetët e Kuvendit të Kosovës do të mbajnë sot debat parlamentar në lidhje me gjendjen pandemike në vend dhe menaxhimin e situatës me pandeminë nga ana Qeverisë.

Debati mbi gjendjen me koronavirus mbahet në kohën kur vendi po vazhdon të përballet me shtim të rasteve me sëmundjen infektive, si pasojë e së cilës nga e premtja e kaluar janë ndërmarrë masa të reja rigoroze që kufizojnë lëvizjen e qytetarëve dhe punën e gastronomisë.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme