Qeveria me komisioni për shpronësimin dhe punësimin e banorëve të Hades dhe Shipitullës

Prishtinë | 12 Shk 2019 | 14:48 | Nga Besjana Bajrami Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Qeveria ka marrë vendim që të formojë komisionin për procedurat e punësimit të banorëve dhe shpronësimit të pronave të fshatrave Hade dhe Shipitullë.

Kryeministri Ramush Haradinaj tha se ky obligim ka mbetur pezull që nga viti 2017, raporton Ekonomia Online.

“Është një obligim i mbetur pezull që nga viti 2017 formimi i komisionit për procedurat e punësimit dhe shpronësimit për banorët e fshatrave Hade dhe Shipitullë. Ky vendim hynë në fuqi ditën e nënshkrimit”.

EkonomiaOnline

?DREJTPËRDREJT – Mbahet mbledhja e rregullt e Qeverisë së Kosovës, nën drejtimin e kryeministrit Ramush Haradinaj

Posted by EkonomiaOnline on Tuesday, February 12, 2019
Lexo më shumë:

Të ngjashme