Humolli i VV-së kundërshton projektbuxhetin për vitin 2023

Prishtinë | 17 Nën 2022 | 14:27 | Nga Ekonomia Online

Deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Fatmir Humolli, ka thënë se nuk do ta votojë projektbuxhetin për vitin 2023.

Në një fjalë rasti në kuvend, ai ka shtuar se ky buxhet nuk mbështetë pjesëtarët e FSK-së e as veteranët dhe familjet e kategorive të dala nga lufta.

“Nëse nuk mbështeten ushtarët e FSK-së me çfarë motivi do të punojnë ata për t’u përballur me vështirësitë”.

Ai ka thënë se pret që në mes të dy leximeve të ndryshojë, por si të tillë nuk do ta votojë.

Të ngjashme