Juncker nesër në Kosovë, takohet me Thaçin, Veselin e Haradinajn

Prishtinë | 27 Shk 2018 | 12:11 | Nga

Në ditën kur deputetët kosovarë mund ta plotësojnë kushtin për liberalizimin e vizave, në Kosovë do të qëndrojë një zyrtarë i lartë i BE-së.

Presidenti i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker do të qëndrojë në Prishtinë ku do të ketë takime me liderët e shtetit.

Faqja zyrtare e BE-së tashmë ka zbardhur agjendën e Junckerit në Kosovë.

Presidenti i KE-së do të takohet me presidentin Thaçi, kryeparlamentarin Veseli dhe kryeministrin Haradinaj. Këto takime do të nisin nga ora 14:20 dhe, sipas agjendës, dhe përfundojnë me takimin që nis në orën 16.

Image

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme