Këta do të jenë deputetët e ardhshëm të LDK-së

Prishtinë | 13 Tet 2019 | 16:25 | Nga Ekonomia Online

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 6 tetorit është renditur si partia e dytë pas Lëvizjes Vetëvendosje, duke grumbulluar rreth 200 mijë vota.

Ndër më të votuarit e kësaj liste është kandidatja për kryeministre dhe bartësja e listës, Vjosa Osmani.

Burime të “Epokës së re” brenda LDK-së kanë bërë me dije se në listën preliminare të kandidatëve që potencialisht kanë fituar ulëse në Kuvendin e Kosovës, listë e cila nuk është finale dhe deri në shpalljen e rezultateve mund të ndryshojë, pasi ende nuk janë numëruar votat me kusht, me post dhe ato të diasporës, mund të ketë ndryshime.

Kësaj liste pritet t’i shtohen edhe tre ose katër deputetë.

Renditja sipas numrit të votave të marra në zgjedhjet e 6 tetorit:

 1. Vjosa Osmani
 2. Kujtim Shala
 3. Lumir Abdixhiku
 4. Anton Quni
 5. Avdullah Hoti
 6. Ekrem Hyseni
 7. Besian Mustafa
 8. Arban Abrashi
 9. Driton Selmanaj
 10. Fetah Rudi
 11. Armend Zemaj
 12. Arben Gashi
 13. Frashër Demaj
 14. Shkëmb Manaj
 15. Ardian Shala
 16. Fatmir Rexhepi
 17. Hykmete Bajrami
 18. Lirije Kajtazi
 19. Valentina Bunjaku
 20. Doruntina Maloku
 21. Haxhi Avdyli
 22. Marigona Geci
 23. Shkumbin Gashi
 24. Hatim Baxhaku
 25. Besa Gaxherri
 26. Vlora Dumoshi …
Fjalë Kryesore:

Të ngjashme