Konjufca thotë se PDK është më e disiplinuar se VV dhe LDK, duartrokitet nga deputetët

Prishtinë | 22 Nën 2021 | 20:01 | Nga Ekonomia Online

Kryeparlamentari Glauk Konjufca ka dhënë një deklaratë e cila u duartrokit nga grupi parlamentar i PDK-së.

Ai gjatë seancës ku ishte duke folur ministri Liburn Aliu, ka kërkuar qetësi dhe vëmendje nga deputetët. Ai tha se grupi parlamentar i PDK-së është më i disiplinuar se ai i VV-së dhe LDK-së.

Kjo deklaratë e tij u duartrokit nga deputetët e PDK-së. Ndryshe Konjufca është i njohur me batutat dhe fjalimet e tij, i cili jo rrallë herë ka bërë që deputetet të disponohen nga ai.

Të ngjashme