Kuvendi i emëron anëtarët e Bordit të AKK-së

Prishtinë | 14 Qer 2022 | 14:16 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Kuvendi i Kosovës ka emëruar bordin e Autoritetit të Konkurrencës së Konkurrencës AKK-së.

Ky bord do të përbëhet nga Neime Binaku-Isufi, kryetare, Kaltrina Sela, nënkryetare, Violeta Blakaj Spaçi, Beism Stublla, Nafie Nosdautaj – anëtarë.

63 deputetë votuan pro këtij bordi, ndërkaq ishte edhe një asbtenim.

Opozita nuk ka votuar pasi ka pasur vërejte për emrat në këtë bord.

Që nga 9 qershori 2021, AKK-ja ishte pa konkurrencë.

Tash ky institucion do ta ketë bordin dhe ligjërisht i lejohet të ndëshkojë kompanitë që kurdisin çmime.

Lexo më shumë:

Të ngjashme