Nesër takohen Vjosa Osmani dhe presidenti slloven, kjo është agjenda e presidentes

Prishtinë | 12 Maj 2021 | 20:00 | Nga Ekonomia Online

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani nesër do të takohet me presidentin slloven Borut Pahor.

Kurse, sot përmes një komunikate për media, është publikuar agjenda e presidentes Osmani për ditën e nesërme.

Takimi mes Osmanit dhe preisdentit slloven do të fillojë në ora 16:00.

Njoftimi i plotë i Presidences:

Agjenda mediale e Presidentes Osmani për nesër (13 maj 2021)

Në orën 16:00, Presidentja e Republikës së Kosovës, dr. Vjosa Osmani – Sadriu, pret Presidentin e Sllovenisë, Borut Pahor.

Mediat do të marrin pamje në fillim të takimit, ndërsa më pas Presidentja Osmani dhe Presidenti Pahor do të kenë konferencë për media.

Vendi: Kabineti i Presidentes;

(P. S Mediat e interesuara për përcjelljen e takimit dhe të konferencës duhet të jenë të pranishme në Presidencë në orën 15:20)

Mirëpresim ekipet tuaja!

Të ngjashme