Prishtina dhe Beogradi së shpejti do të marrin udhëzimet e Perëndimit për çështjen e Kosovës

Prishtinë | 17 Qer 2019 | 09:28 | Nga Ekonomia Online

Prishtina dhe Beogradi do të duhej që së shpejti të marrin udhëzime nga vendet perëndimore për gjetjen e zgjidhjes përfundimtare të çështjes së Kosovës.

Siç shkruan gazeta serbe “Veçernje Novosti” ata do t’i lënë hapësirë për “amendamente” të mundshme të dyja palëve në këtë aspekt.

Sipas mendimit të liderëve perëndimorë, kjo lloj pune duhet të përshpejtojë mbylljen e çështjes së Kosovës, raporton më tutje ky medium serb, transmeton Klan Kosova.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme