Qeveria me strategji për bashkëpunim me Shoqërinë Civile

Prishtinë | 12 Shk 2019 | 14:28 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Kabineti qeveritar në mbledhjen e rregullt ka miratuar Strategjinë Qeveritare për Bashkëpunim me Shoqërinë Civile 2019-2023 dhe planin e veprimit 2019-2021, raporton Ekonomia Online.

Kryeministri Ramush Haradinaj tha se kjo tregon për vullnetin e Qeverisë për bashkëpunim me shoqërinë civile.

“Kjo strategji përkufizon objektivat dhe politikat që Qeveria synon t’i arrij për përmirësimin e mjedisit për shoqërinë civile. Qeveria tregon për përkushtimin e saj me organizatat dhe shoqërinë civile”, ka thënë Haradinaj.

Lexo më shumë:

Të ngjashme