Shpërthen Vuçiq pas diskutimeve për çështjen e Kosovës

Prishtinë | 14 Mar 2018 | 16:48 | Nga

Në Serbi, zgjidhja me kompromis e çështjes së Kosovës është kundërshtuar nga ata që heshtën ose punuan për të legjitimuar dhe njohur pavarësinë e Kosovës.

Kështu ka deklaruar presidenti serb, Aleksandar Vuçiq.

Ai duke iu përgjigjur gazetarëve në pyetjen sesi e sheh atë se një pjesë e opozitës nacionaliste kërkon referendum në mënyrë që të përjashtohej ideja e ndarjes së Kosovës apo ndonjë zgjidhjeje kompromisi për Kosovën tha se angazhimi i tij kishte për qëllim pikërisht faktin në atë se “pavarësia e krahinës të delegjitimohet”, transmeton Klan Kosova.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme