Thaçi uron zviceranët: I lumtur për urat që kemi ndërtuar mes popujve

Prishtinë | 01 Gus 2019 | 11:19 | Nga Ekonomia Online

Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka uruar popullin ziveran për ditën e tyre kombëtare.

Në një shkrim në Twitter, Thaçi ka thënë se “Kosova u është përherë mirënjohëse për mbështetjen ofruar lirisë tonë dhe shtetndërtimit”.

“I lumtur për urat që kemi ndërtuat mes vendeve tona dhe popujve tanë”, ka shkruar Thaçi.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme