Vuçiq: Nevojitet dialog, jo konflikt në zemër të Evropës

Prishtinë | 19 Jan 2017 | 13:24 | Nga

Kryeministri serb Aleksandar Vuçiq ka thënë së dërgimi i forcave të armatosura për shkak të trenit serb nga Beogradi në Mitrovicë ishte e papërgjegjshme.

Ai në një intervistë për të përditshmen italiane “La Republica”deklaroi se Beogadit dhe Prishtinës i nevojitet dialogu për të ardhmen nën patronazhin e BE-së dhe jo konflikt në zemër të Evropës.

“Ne duam dialog dhe bashkëpunim”, ka shtuar mes tjerash ai.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme