Presidenca njofton se s’ka takim ndërmjet Osmanit e Lajçakut

Prishtinë | 18 Qer 2024 | 15:55 | Nga Ekonomia Online

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, nuk do ta takojë të dërguarin e posaçëm të Bashkimit Evropian për dialogun mes Kosovë dhe Serbisë, Miroslav Lajçak, për shkak të mospërputhjes së agjendës së përcaktuar nga e para e shtetit, raporton Ekonomia Online.

Këtë e ka bërë të ditur për Ekonomia Online, këshilltari i Osmanit, Bekim Kupina.

“Presidentja Osmani nuk ka takim me z.Lajçak, shkaku i mospërputhjes me agjendën e paracaktuar të Presidentes”, ka thënë Kupina.

Të ngjashme