Pushteti e opozita s’pajtohen për planin e “Kalabrisë”, vazhdojnë diskutimet mes shefave të grupeve politike

Prishtinë | 03 Qer 2024 | 18:00 | Nga Ekonomia Online

Mospajtimet mes pushtetit dhe opozitës në kuvendin komunal të Prishtinës ka bërë që diskutimet për të të zhvendosen vetëm mes shefave të asambleistëve të partive politike, kryetarit Rama dhe banorëve të Kalabrisë, raporton Ekonomia Online.

Kjo pasi as pas gjashtë orë diskutimesh, ky plan nuk ka dal për votim në kuvendin komunal.

Megjithatë, pas këtij takimi të Ramës me shefat e asambleistëve të partive politike, pritet që të vendoset se si do të procedohet me këtë plan.

Të ngjashme