Rama takon ambasadoren e Çekisë, thotë se kryeqyteti duhet të mësoj nga ai çek

Prishtinë | 15 Maj 2024 | 10:17 | Nga Ekonomia Online

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama i cili po qëndron në Pragë, ka bërë të ditur se ka takuar ambasadoren e Kosovës në Çeki, Albesjana Iberhysaj.

Rama ka thënë se ambasadoren e ka informuar për vizitën e tij me përfaqësues të Policisë së Kosovës, Zjarrfikësve, Drejtorisë për Siguri dhe Emergjencën.

Ai ka thënë se këto informime në qytetin çek i ka bërë, për t`i ngritur kapacitetet dhe për të mësuar nga përvoja e kryeqytetit çek.

Të ngjashme