Copa America, Kolumbia e fiton grupin pas barazimit me Brazilin

Prishtinë | 03 Kor 2024 | 15:30 | Nga Ekonomia Online

Brazili dhe Kolumbia janë ndarë baras 1:1 në xhiron e fundit të Copa Americës.

Raphinha fillimisht kaloi në avantazh Seleçaon në minutën e 12-të.

Por pak pa u kryer pjesa e parë, në minutën e dytë shtesë, Daniel Munoz barazoi shifrat.

Me këtë barazim, Kolumbia e kalon grupin D e para me shtatë pikë, dy më shumë se Brazili me pesë.

Brazilianët do të kenë punë me Uruguain në çerekfinale, ndërsa kolumbianët me Panamanë.

Të ngjashme