Si do ta kemi motin sot dhe kur pritet të bie shi

Prishtinë | 05 Maj 2022 | 08:27 | Nga Ekonomia Online

Ngrohtë ditëve të ardhshme. Të enjten më shumë diell. Nga e premta me mundësi për riga lokale shiu.

Nga dita e premte do të ketë shtim të vransirave, e pasdite dhe në mbrëmje, vende-vende paraqiten edhe kushte për riga lokale shiu.  Mundësi për shi priten edhe ditën e shtunë.  Nga dita e diel, sërish mot më stabil dhe më shumë diell.

Cilësia e ajrit, kryesisht do të jetë në vlera të pranueshme.  Vetëm orëve të mbrëmjes vende-vende vlerat e çastit mund të kalojnë edhe në të dobëta.

Datat:

5.05 – Më ngrohtë, kryesisht me diell.  Ditën vransira kalimtare, e përreth viseve malore nuk përjashtohen mundësi për riga lokale shiu.

6.05 – Kryesisht me vransira e ngrohtë, me mundësi për riga lokale shiu.

7.05 – Kryesisht me vransira, e mundësi për riga lokale shiu.

8.05 – Ngrohtë e kryesisht me diell.

9.05 – Kryesisht me diell dhe ngrohtë.

Temperaturat minimale luhaten ndërmjet 6C e 10C, e maksimalet ndërmjet 20C e 22C.

Era frynë e lehtë dhe mesatare kryesisht nga juglindja 5-11m/s.

Shtypja atmosferike mbetet më e lartë mbi vlera normale dhe luhatet në këto vlera të larta.

Të ngjashme