Si të largoni aromën e pakëndshme të hudhrës?

Prishtinë | 06 Kor 2024 | 13:06 | Nga Ekonomia Online

Hudhra është ndër ushqimet më të shëndetshme dhe me përdorim të gjerë në kulinari.

Mirëpo, për shkak të aromës së pakëndshme, shumë njerëz shmangin konsumimin e saj.

Fatmirësisht, ka mënyra se si të largohet më shpejtë era e pakëndshme e hudhrës.

Molla të papjekura, gjethe mente dhe marule (bimë e kultivuar me gjethe ushqimore që përbërës i zakonshëm i sallatave) janë disa nga përbërit që ndihmojnë që shumë shpejtë të largoni aromës e pakëndshme të hudhrës.

 

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme