Allegri zbulon se e refuzoi Realin për Juventusin

Prishtinë | 27 Kor 2021 | 17:13 | Nga Ekonomia Online

Massimiliano Allegri pretendon se ai e refuzoi Real Madridin që të kthehej te Juventusi, teksa sipas tij këtë e ka bërë dy herë.

Trajneri italian u prezantua si trajneri i ri i “Zonjës së Vjetër” në një konferencë shtypi të martën.

Ai ka nënshkruar një marrëveshje katër-vjeçare me Bianconerët, duke u kthyer dy vjet pas shkarkimit të tij.

Tekniku italian zbuloi se ai refuzoi Real Madridin për t’u kthyer në Torino.

“Duhet të falënderoj presidentin e Real Madrid për mundësinë që më dha. Unë zgjodha Juventusin për shkak të dashurisë sime për këtë klub dhe sepse besoj në këtë ekip të ri. Do të jetë zbavitëse për të trajnuar këta lojtarë, por edhe ne duhet të fitojmë. Është gjëja më e rëndësishme, ”tha Allegri.

53-vjeçari tashmë kishte refuzuar një transferim në Real Madrid në vitin 2018, kështu që ishte hera e dytë që Allegri i tha jo Florentino Perez.

Të ngjashme