Ancelotti konsideron largimin nga Napoli

Prishtinë | 04 Tet 2019 | 14:35 | Nga Ekonomia Online

Carlo Ancelotti raportohet se mund të largohet nga Napoli në fund të sezonit nëse fati i klubit nuk përmirësohen.

Pritjet për Napolin e Ancelottit ishin të mëdha këtë sezon pasi ata nënshkruan me lojtarë si Kostas Manolas dhe Hirving Lozano.

Një fitore 2-0 ndaj fituesve aktual të Ligës së Kampionëve, Liverpoolit, dhe tre gola kundër Juventusit, në humbjen 4-3, duket se i verifikoi ato pritje.

Sidoqoftë, një humbje në shtëpi ndaj Cagliari dhe pikat e humbura kundër Racing Genk kanë shtuar disa tensione me kapitenin Lorenzo Insigne.

Edhe pse Insigne pritet të rikthehet kundër Torinos të dielën, Corriere dello Sport shkruan për një divorc të mundshëm midis trajnerit dhe klubit këtë verë.

Pavarësisht se janë vetëm gjashtë ndeshje në Serie A të sezonit 2019-20, ata tashmë ndjekin liderët e Interit me gjashtë pikë përpara dhe mund të bien më tej nëse humbin te Torino dhe Nerazzurrët mposhtin Juveb në Derby d’Italia.

Duke pasur parasysh këtë, ish-trajneri i Milanit mund të vendosë të heqë vitin e fundit të kontratës së tij dhe të largohet në përfundim të sezonit.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme