Andi Hoti nënshkruan kontratë profesionale me Interin

Prishtinë | 19 Kor 2021 | 16:05 | Nga Ekonomia Online

Andi Hoti edhe zyrtarisht ka nënshkruar kontratën e parë profesionale te Interi.

Lojtari shqiptar në hapësirat e Nerazzurëve ka nënshkruar kontratën, që e mbanë të lidhur me klubin deri në vitin 2024.

Hoti ka rrjedhë fillimisht nga akademia e Zurichut, ku ka luajtur për grupmoshat U16, derisa kishte kaluar edhe në ato U17 e U18.

Në janar të vitit 2020, lojtari 18-vjeçar kaloi te Interi, e që sot (e hënë) ka nënshkruar kontratën e tij të parë profesionale.

Ai mund të luajë si qendërmbrojtës, mbrojtës i krahut të majtë dhe si mesfushor defanziv. /Telegrafi

Të ngjashme