Barcelona, Bayern dhe Inter, ja kur pritet të vendoset e ardhmja e Nicholas Pepe

Prishtinë | 27 Pri 2019 | 18:52 | Nga Ekonomia Online

Një prej emrave më të përfolur për momentin në futboll është Nicholas Pepe, sulmuesi nga Bregu i Fidishtë i Lille në Ligue I.

Lojtari po kalon një sezon të shkëlqyer, me 20 gola dhe 12 asiste dhe duke tërhequr vëmendjen e klubeve më në zë në Europë: Barcelona, Chelsea, Manchester United, Liverpool, Arsenal dhe Bayern Munchen.

Talenti afrikan preferohet shumë edhe nga Inter, i cili e sheh atë si zëvendësuesin ideal në rast largimi të kroatit Ivan Perisic, shkruan Calciomercato.

Por e ardhmja e Peope pritet të vendoset në 5 maj kur do të luhet edhe ndeshja Lille-Lyon e kur pritet të vendoset nënkampioni i Francës për këtë sezon./ syri.net

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme