Can rinovon me Liverpoolin, por me një kusht

Prishtinë | 11 Maj 2018 | 08:34 | Nga

Emre Can është i gatshëm të nënshkruajë një kontratë të re me Liverpoolin, por vetëm me një kusht.

Mesfushori gjerman është në vitin e fundit në kontratën e tij dhe nga qershori do të jetë futbollistë i lirë.

Kjo situatë e Canit ka bërë që shumë klube të mëdha evropiane të vihen pas shërbimeve të tij, pasi ende nuk ka ndonjë marrëveshje rinovimi.

Megjithatë, mediat angleze tani raportojnë se palët janë afër një marrëveshje për rinovimin e kontratës, por Can ka një kusht.

Sipas The Mirror, ai ka kërkuar që një klauzolë lirimi të përfshihet në ndonjë kontratë të re që ai nënshkruan në Liverpoolin, por Reds refuzojnë të përmbushin kërkesën e tij.

Marrëveshja aktuale e mesfushorit gjerman do të skadojë në fund të sezonit dhe Can nuk është i kënaqur me paraqitësit që kërkojnë ta transferojnë atë në një transferim të lirë gjatë verës.

Liverpooli gjithashtu nuk është i gatshëm të përmbush kërkesën e Canit me frikën se do të vendosë një precedent të rrezikshëm në klub dhe mund të shohë lojtarë të tjerë që kërkojnë r të njëjtën gjë kur kontratat e tyre të vijnë për rinovim.

Ndryshe, për Can interesim kanë shprehur gjiganti italian, Juventusi, ai anglez, Manchester City dhe gjermanët e Bayern Munichut.

Të ngjashme