Demiral pritet të largohet nga Juventusi

Prishtinë | 20 Kor 2021 | 12:44 | Nga Ekonomia Online

Merih Demiral iu nënshtrua ekzaminimeve mjekësore para fillimit të sezonit këtë mëngjes, por sipas mediave në Itali, turku dëshiron të largohet nga Juventus.

23-vjeçari ka vendosur të bashkohet me shokët e tij të skuadrës për të filluar para-sezonin, pasi ka marrë pjesë në Euro 2020 me ekipin e tij kombëtar.

Ai iu nënshtrua ekzaminimeve mjekësore në J Medical këtë mëngjes, por qëndrimi i tij në Torino mund të ishte afatshkurtër, shkruan Footballitalia.

Sipas Calciomercato.com, Demiral dëshiron të largohet nga klubi sepse ai dëshiron të jetë një titullar i rregullt, pasi që e ka të vështirë të luftojë me Leonardo Bonucci, Giorgio Chiellini dhe Matthijs de Ligt përpara tij në urdhrin e trajneri të ri të Juventusit, Massimiliano Allegri.

Juventus është i hapur për të shitur ish lojtarin e Sassuolo për 30 milionë euro, por agjentët e lojtarit besojnë se çmimi i kërkuar nga klubi i Juventusit është shumë i lartë.

Tottenham kishte kërkuar informacion në lidhje me Demiral, por Spurs duket se tani janë më afër Cristian Romero të Atalanta.

Leicester City dhe Everton mbeten të interesuar për qendërmbrojtësin turk dhe po kështu janë Roma dhe Atalanta. La Dea mund të nënshkruajë 23-vjeçarin nëse Romero bashkohet me Tottenham.

Të ngjashme