Drejtori ekzekutiv i Milanit diagnostifikohet me kancer në fyt

Prishtinë | 20 Kor 2021 | 17:41 | Nga Ekonomia Online

Milani ka lëshuar një deklaratë zyrtare për të njoftuar se drejtori ekzekutiv i tyre Ivan Gazidis është diagnostifikuar me kancer në fyt.

“AC Milan informon tifozët dhe palët e tij të interesit se CEO ynë, Ivan Gazidis, është diagnostikuar me një kancer në fyt. Bazuar në një seri të gjerë testesh dhe skanimesh, mjekët presin që ai do të shërohet plotësisht, ”thuhet në deklaratën zyrtare të Milanit.

Gazidis siguroi që kanceri i tij është i shërueshëm dhe është i bindur se do të trajtohet me sukses.

“Sigurisht, nuk ka kurrë një kohë të mirë për një diagnozë të kancerit. Por unë kam një formë shumë të shërueshme të kancerit dhe një diagnozë pozitive. Unë kam ekspertizë mjekësore të klasit botëror, dhe mbështetjen e kaq shumë të dashurve dhe të gjithëve në klub, dhe kam besim të bazuar në të gjitha këshillat që kanceri do të trajtohet me sukses, me një shërim të plotë, “tha ish-drejtori i Arsenalit.

“Ne kemi një ekip të fortë, si brenda dhe jashtë fushës – theksoi Ivan – dhe unë kam besim të plotë në aftësinë e tyre për të çuar përpara klubin tonë gjatë javëve të ardhshme. Shihemi së shpejti dhe gjithmonë Forza Milan. ”

Gazidis ka lindur në Johanesburg, por u transferua në Manchester në moshën katër vjeçare.

Ai u diplomua me një diplomë në drejtësi në 1986 dhe në 1992 ai u transferua në Shtetet e Bashkuara ku punoi për firmën ligjore Latham & Watkins.

Në 1994, ai u bë zëvendës komisioner i MLS duke mbikëqyrur vendimet strategjike dhe të biznesit të ligës.

Në vitin 2008, ai u emërua shefi ekzekutiv i Arsenalit dhe qëndroi në krye për më shumë se dhjetë vjet, duke lënë Londrën e Veriut në 2018 për t’u bashkuar me Milanin.

Gjatë kohës së tij në Arsenal, Topçinjtë fituan gjashtë trofe: tre Kupa FA dhe tre Community Shields.

Ai mori rolin e tij në Milano më 1 dhjetor 2018. 

Të ngjashme