E vështirë që Milani të transferojë Coutinhon

Prishtinë | 20 Kor 2021 | 10:24 | Nga Ekonomia Online

Ka pasur edhe një herë një mohim që Milan është në bisedime mbi një marrëveshje të mundshme për anëtarin e Barcelonës, Philippe Coutinho.

Ekzistojnë një numër burimesh që kanë raportuar interesimin e Rossonerëve për brazilianin dhe shtuan se një mundësi transferimi mund të jetë.

Skuadra katalunase duhet të ulë ndjeshëm pagat e ekipit të parë në mënyrë që të jetë në gjendje të përballojë rinovimin e Lionel Messi plus transferimet e tjera.

Reprezentuesi brazilian është hedhur në treg me një çmim të volitshëm sipas Calciomercato dhe drejtori sportiv Ricky Massara vlerëson shumë cilësitë e 29-vjeçarit, duke bërë një pyetje me agjencinë që përfaqëson Coutinhon.

Sidoqoftë, Fabrizio Romano pretendon se nuk ka bisedime në vazhdim midis Milan dhe Barcelona për Coutinho, të paktën që nga dita e sotme.

Por, Barcelona ende e konsideron përfaqësuesin e Brazilit që të jetë në treg ndërsa kërkon të shkarkojë kontrata të mëdha. /Telegrafi

Të ngjashme