Fituesja e medaljes së artë Nora Gjakova shfaqet me veshje tradicionale japoneze

Prishtinë | 27 Kor 2021 | 13:58 | Nga Ekonomia Online

Fituesja e medaljes së artë në Lojërat Olimpike “Tokyo 2020” Nora Gjakova, është shfaqur me veshje tradicionale japoneze.

Kjo në shenjë respekti për vendin dhe për mirëpritjen që i kanë bërë ekipit të xhudos.

Po ashtu edhe një nga kryebashkiakët japonezë e kishte mbushur zyrën e tij me flamujt të Kosovës, në shenjë respekti për vendin tonë.

Të ngjashme