Gjermania e publikon listën për Ligën e Kombeve: Mustafi përsëri jashtë, bashkë me Khediran

Prishtinë | 29 Gus 2018 | 16:09 | Nga

Shkodran Mustafi dhe Sami Khedira nuk janë thirrur në ekipin kombëtar të Gjermanisë për ndeshjen hapëse kundër Francës në Ligën e Kombeve.
Mbrojtësi shqiptar i Arsenalit, Shkodran Mustafi, është lënë përsëri jashtë ekipit kombëtar të Gjermanisë nga trajneri Joachim Low, për Ligën e Kombeve, pasi më parë nuk u ftua të merrte pjesë në Kupën e Botës në Rusi, transmeton Gazeta Express.

Ndërkohë, Jeroy Sane, i cili nuk u ftua në Botëror, është rikthyer në Kombëtare, bashkë me Thilo Kehrer, Kai Havertz dhe Nico Schulz të cilët thirren për herë të parë.

Ylli i Arsenalit, Mesut Ozil, natyrisht mbetet jashtë pasi u pensionuar pas Botërorit, por Ilkay Gundogan e ka ruajtur vendin në Kombëtare pasi kishte kërkuar falje për takimin me presidentin turk, Recep Tayyip Erdogan.

 

Të ngjashme