“Goal” komenton fanellat e veçanta: Kosova do të ngrihet përsëri ndaj Anglisë

Prishtinë | 04 Nën 2019 | 15:50 | Nga Ekonomia Online

Prestigjozja sportive ‘Goal.com’ ka komentuar fanellat e veçanta që futbollistët e Kosovës do t’i bartin gjatë ndeshjes ndaj Anglisë.

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll dy ndeshjet e fundit të ciklit kualifikues për Kampionatin Europian ‘Euro 2020’ do t’i zhvillojë me fanella të veçanta.

Every match is an adventure, every match is special, it's time to remember every moment, that's why we're with you to…

Gepostet von 14 Fourteen – Official am Freitag, 1. November 2019

Kompania që përkujdeset për fanellat e Kosovës, ditë më parë ka publikuar fanellat të cilat do t’i veshin futbollistët tanë në ndeshjen ndaj Çekisë më 14 nëntor dhe Anglisë më 17 nëntor.

E fanellat për ndeshjen ndaj Anglisë që zhvillohet në ‘Fadil Vokrri’ ka shkruar edhe prestigjozja sportive ‘Goal’ në versionin e gjuhës gjermane. Ata kanë mbetur të mahnitur nga kjo fanellë.

“Kosova do të ngrihet përsëri kundër Anglisë me një fanellë të veçantë. E mahnitshme” – thuhet në postimin e tyre në ‘Facebook’, percjell gazetametro. 

Der Kosovo wird gegen England mit einem Sondertrikot 👕auflaufen! Geiles Teil! 😍😍

Gepostet von Goal Deutschland am Montag, 4. November 2019
Fjalë Kryesore:

Të ngjashme