James Rodriguez duket i gatshëm për largimin nga Everton

Prishtinë | 19 Kor 2021 | 10:59 | Nga Ekonomia Online

Vetëm një vit pasi u transferua në Everton, James Rodriguez duket se do të largohet.

Kolumbiani u bashkua me Evertonin në sezonin e kaluar më shumë për shkak të raporteve miqësore që kishte me ish trajnerin Carlo Ancelotti, por me largimin e italianit drejt Real Madridit, ndërsa marrëdhëniet me Rafael Benitez nuk jonë të njëjta.

Kur Benitez u pyet për të ardhmen e James, ai nuk dha një përgjigje të drejtë, për të cilën ish sulmuesi i Sunderland, Kevin Phillips beson se është një shenjë që ai mund të jetë në lëvizje, shkruan Marca, transmeton Klankosova.tv.

“Padyshim që është një aluzion ose një shenjë. Ai nuk dëshiron ta komentojë atë dhe unë e kuptoj që menaxherët nuk duan ta bëjnë ndonjëherë”, i tha Phillips Football Insider.

“Por kjo është pothuajse një mënyrë për të thënë” Ai është atje, eja dhe merre atë “pa pasur nevojë të thuash ato fjalë.

“Drejtuesve gjithmonë u pëlqen të bëjnë një deklaratë dhe unë mendoj se kjo mund të jetë mënyra e tij për ta thënë duke gjykuar nga mënyra se si ai është përgjigjur në këtë pyetje. Nga përvoja ime, kjo sugjeron që lojtari do të vihet në dispozicion”.

Të ngjashme