John Terry largohet nga Aston Villa

Prishtinë | 26 Kor 2021 | 16:40 | Nga Ekonomia Online

Aston Villa ka konfirmuar se John Terry është larguar nga klubi pas tre vitesh qëndrimi.

Legjenda e Chelseat ishte asistent i trajnerit Dean Smith për tre vite në Villa park, duke u larguar në këtë verë.

Ishte viti 2018 kur Terry kaloi te Aston Villa si asistent trajneri, duke ndihmuar skuadrën që të rikthehej në Ligën Premier.

Tani, 40-vjeçari mori vendim që të largohej, derisa pritet që të fillojë karrierën e trajnerit.

“Ka qenë një nder dhe privilegj i jashtëzakonshëm të kisha kaluar këto tre vitet e fundit në Aston Villa, por unë mendoj se tani është koha e duhur për të marrë vendimin jashtëzakonisht të vështirë për të lëvizur përpara”, ka thënë Terry.

Legjenda angleze pritet që në ditët e ardhshme të konfirmojë të ardhmen e tij.

Të ngjashme