Man City dhe Liverpooli e duan Buffonin

Prishtinë | 18 Maj 2018 | 09:27 | Nga

Buffon nuk do të jetë pjesë e juves sezonin e ardhshëm. Ai ka treguar se ka disa oferta.

Manchester City dhe Liverpooli janë në garë për të nënshkruar me portierin, Gianluigi Buffon, raporton The Sun.

40 vjeçari konfirmoi dje se do të largohet nga Juventusi në fund të sezonit, duke lënë gjithçka të hapur për oferta.

Dyshja e Premierligës e duan me çdo kush legjendarin e “Zonjës së Vjetër”, përvoja e të cilit do të ndihmonte çdo skuadër.

Buffon dje e bëri të qartë: “Kam oferta si në fushë, ashtu edhe jashtë saj, do të vendosi pas pak ditësh”.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme