Mediumi serb thur lavde për Muriqin: Është zot i futbollit në Prishtinë

Prishtinë | 15 Tet 2019 | 11:51 | Nga Ekonomia Online

Një luan i vërtetë dhe një luftëtar i jashtëzakonshëm, kështu përkshkruhet më së miri Vedat Muriqi.

Kosova fitoi dje ndaj Malit të Zi me rezultatin 2:0, në kuadër të kualifikimeve për kampionatin evropian EURO2020, me golat e Amir Rrahmanit dhe Vedat Muriqit, raporton GazetaBlic.

Media serbe, Blic ka raportuar për Muriqin, i cili zhvilloi një paraqitje fantastike mbrëmë.

“Ky njeri është Zoti i FUTBOLLIT në PRISHTINË!! Anglezët e kujtojnë mirë, stadiumi iu përkul dhe lavdërimet nuk pushuan. Vedat Muriqi është zot i futbollit në Prishtinë, dhe koreografia e veçantë e ka dëshmuar atë”, shkruan mediumi serb.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme