Milani zbulon fanellat e dyta për sezonin 2021/22

Prishtinë | 21 Kor 2021 | 12:25 | Nga Ekonomia Online

Milan ka zbuluar zyrtarisht fanellën e tyre të dytë apo ajo që njihet si mysafire për sezonin 2021/22.

Rossonerët tashmë kishin zbuluar fanellën e tyre të shtëpisë për sezonin e ri, të cilën lojtarët e vishen në dy ndeshjet e fundit të sezonit 2020-21.

Sot (e mërkurë), gjigantët e Serie A zbuluan fanellën e tyre të dytë për sezonin e ri, përmes kanaleve të tyre të mediave sociale.

Aty është një video që shfaq lojtarët e ekipeve të tyre të meshkujve dhe femrave, duke përfshirë yje si Zlatan Ibrahimovic, Simon Kjaer dhe Franck Kessie.

Milani lëshoi ​​një deklaratë zyrtare për të prezantuar fanellën e tyre të re, duke theksuar se ajo ‘feston punën e fondacionit bamirës të klubit’, Fondazione Milan.

Të ngjashme