Në ditëlindjen e tij përurohet shtatorja e legjendës së futbollit Fadil Vokrri

Prishtinë | 23 Kor 2021 | 18:21 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Është zbuluar shtatorja madhështore e legjendës së futbollit kosovar Fadil Vokrri, raporton Ekonomia Online.

Zbulimin e shtatores e kanë bërë kryeministri Albin Kurti, kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës Agim Ademi, kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti dhe familja Vokrri.

Menjëherë pas ceromonisë së zbulimit te shtatores, në stadiumin “Fadil Vokrri” do të zhvillohen edhe dy ndeshje miqësore.

Fadil Vokrri vdiq në moshën 57 vjeçare më 9 qershor të vitit 2018.

Në shkurt të vitit 2008 ai ishte zgjedhur president i Federatës të Futbollit të Kosovës. Fadil Vokrri konsiderohet njeriu më meritor për anëtarësimin e Kosovës në dy shtëpitë e futbollit, atij evropian dhe botëror, UEFA dhe FIFA.

Lexo më shumë:

Të ngjashme