Përfundojnë pjesët e para të takimeve në Superligën e Kosovës në futboll

Prishtinë | 13 Pri 2019 | 16:35 | Nga Ekonomia Online

Para pak çastesh kanë përfunduar takimet e xhiros së 26-të në Superligën e Kosovës në futboll.

Prishtina po vazhdon të tregojë lojë të bukur në këto 45 minuta të parë, ku Boshnjaku realizoi gol fantastik nga afro 20 metra distancë dhe kjo pjesë e parë u mbyll në 1:0 për kryeqytetasit.

Ndërkaq në takimet tjera Feronikeli-Ferizaj pjesa e parë u mbyll në 1:0 në favor të Feronikelit, ndërkaq në ndeshjen e dytë Llapi-Gjilani, djelmoshat llapjan u tregua më të mirë dhe shënuan për rezultatin 1:0 pas pjesë së parë.

Ndërsa GazetaBlic, do t’ju mbajë të informuar për çdo risi nga ky takim në kohë reale. /Blic

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme