Reali njofton rreth prezantimit të Rodrygos

Prishtinë | 14 Qer 2019 | 13:41 | Nga Ekonomia Online

Rodrygo do të prezantohet si një lojtar i Real Madridit më 18 qershor.

i do ta prezantojë yllin brazilian Rodrygo shkon në Santiago Bernabeu të martën më 18 qershor, ku adoleshenti largohet nga Santos.

Rodrygo është një nga lojtarët më të talentuar në botë siç ishte rasti me Viniciusin, i cili u transferua në kryeqytetin spanjoll verën e kaluar.

Ai është vetëm 18 vjeç dhe konkurrenca e parë në Bernabeu është e mbushur pas ardhjes së Luka Jovic dhe Eden Hazard, megjithatë Reali është i bindur se ata kanë nënshkruar me një nga lojtarët më të mirë të së ardhmes.

Rodrygo do të prezantohet të martën ndërsa Ferland Mendy do të takohet me tifozët e tij të ri një ditë më pas, të mërkurën.

Mendy është bashkuar me Realin nga Lyon me kërkesë të Zinedine Zidane, një lojtar që kushtoi 48 milionë euro.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme