Rikthehet Superliga, sot zhvillohen tri ndeshje interesante

Prishtinë | 11 Sht 2021 | 09:04 | Nga Ekonomia Online

Pas pushimit dy-javor për shkak të ndeshjeve të kombëtareve për eliminatoret e Kupës së Botër, sot rikthehet edhe Superliga e Kosovës në futboll.

Përveç kësaj është ndryshuar edhe orari i fillimit të ndeshjeve në Superligë. Tani duelet nisin me fillim nga ora 16:00, një orë më herët se dy xhirot e para të luajtura deri tash në sezonin e ri.

Sot në program janë tri ndeshje tejet interesante në Superligë.

Drenica e pret Prishtinën. Kampionia në fuqi nuk e ka nisur mbarë sezonin e ri dhe momentalisht ka vetëm një pikë pas dy xhirove dhe do ta kërkojë me ngulm fitoren sot ndaj Drenicës që gjendet në vendin e dytë me katër pikë.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme