Supergoli i Cuadrados zgjidhet më i miri i javës në Ligën e Kampionëve

Prishtinë | 20 Sht 2019 | 16:17 | Nga Ekonomia Online

Liga e Kampionëve ka zgjedhur golin më të mirë të javës së parë të sezonit të ri 2019/20.

Gjatë të martës dhe mërkurës u zhvilluan takimet e para të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve.


Përveç rezultateve të pritshme, por edhe disa befasuese, pati edhe gola të mira që morën vëmendjen e publikut.

View image on Twitter


I tillë ishte edhe goli i anësorit Juan Cuadrado, i cili e shënoi në barazimin 2-2 ndaj Atletico Madridit.


Ky gol i Cuadrados u vlerësua lartë dhe u zgjodh si më i miri i javës në Ligën e Kampionëve.

Embedded video

Cuadrado në këtë garë mposhti golin e Angel Di Marias ndaj Real Madridit, atë të Lucas Moura kundër Olympiacosit dhe atë të Edson Alvarez ndaj Lille.

Të ngjashme