Vashat e Kosovës kalojnë në gjysmëfinale

Prishtinë | 22 Kor 2021 | 20:36 | Nga Ekonomia Online

Kosova A (femrat) ka siguruar kualifikimin në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian për Shtete të Vogla.

Luksemburgu ka mundur Qipron 90:60, duke bërë që basketbollistet e Kosovës të sigurojnë vendin e dytë në grup.

Luksemburgu është në vendin e parë me katër pikë, Kosova e dyta me tri pikë dhe Qipro e fundit me dy pikë.

Në gjysmëfinale do të përballen me Irlandën të shtunën.

Kjo është hera e parë që Kosova A po luan në gara ndërkombëtare.

Të ngjashme