Lirohen dy vëllezërit kosovarë të arrestuar në Gjermani

Duisburg | 24 Dhj 2016 | 19:20 | Nga

Policia gjermane ka liruar dy vëllezërit kosovarë, të cilët ishin arrestuar nën dyshimin se po planifikonin sulme terrorist në një qendër tregtare në Duisburg të Gjermanisë.

Vendimin për lirimin e tyre e ka marrë Gjykata me arsyetimin se nuk ekziston më rrezik real prej dy vëllezërve kosovarë, njoftojnë mediat gjermane.

Arrestimi i vëllezërve 28 dhe 30 vjeçar, është raportuar në të gjitha mediat e botës, pasi ky arrestim ndodhi pas sulmit terrorist në Berlin, ku mbeten të vrarë 12 qytetarë dhe 48 të tjerë janë lënduar.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme