Sulmohet një person zyrtar në Jarinje

Prishtinë | 30 Nën 2023 | 09:05 | Nga Ekonomia Online

Një zyrtar policor është sulmuar nga një person i cili teksa po kontrollohej në pikën kufitare në Jarinje, kishte rezultuar të jetë person i kërkuar. Rasti raportohet të ketë ndodhur të mërkurën.

Një zyrtar policor është sulmuar nga një person i cili teksa po kontrollohej në pikën kufitare në Jarinje, kishte rezultuar të jetë person i kërkuar.

I njëjti ka arritur ta hap derën e automjetit duke shtyrë policin dhe ka arritur të kalojë në anën tjetër të kufirit, nga pala serbe.

Në raportin 24-orësh të policisë ky rast është cilësuar “sulm ndaj personit zyrtar”.

Rasti është në procedurë hetimore.

“Gjatë kontrollit dhe verifikimit në pikën kufitare, i dyshuari mashkull serb kosovar ka rezultuar person i kërkuar (në sistemin BMS), i njëjti ka arritur të hap derën e automjetit dhe duke shtyrë policin ka arritur të largohet dhe të kalojë në anën tjetër të palës serbe. Është njoftuar prokurori, rasti në procedurë hetimore”, thuhet në raport.

Të ngjashme