Sveçla flet për makinën e konfiskuar në Veri, të cilën po e kërkonte policia në Gjermani

Prishtinë | 08 Qer 2023 | 12:28 | Nga Ekonomia Online

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka thënë se përkushtimi për sundim të ligjit e bën Kosovën partner serioz e të besueshëm edhe për institucionet e sigurisë të aleatëve të saj.

Përmes një postimi në Facebook, ai ka shkruar se ditët e fundit kanë arritur konfiskimin e një veture e cila ishte në kërkim nga autoritetet gjermane, ku dhe është arrestuar një person i kërkuar nga Mali i zi.

“Puna e Policisë së Kosovës dhe përkushtimi për sundim të ligjit, na bën partner serioz e të besueshëm edhe për institucionet e sigurisë të vendeve tona aleate e mike.

Në fund ai ka lavdëruar Policinë e Kosovës për profesionalizimin e treguar, gjë e cila siç thotë ai nuk mungon në asnjë rast.

“Këto raste janë dëshmi e profesionalizmit të Policisë së Kosovës, i cili nuk mungon asnjëherë, në asnjë rast”, ka shkruar Ministri Sveçla.

Të ngjashme