Thirrja e Përparim Ramës: Mos dilni, qëndroni në shtëpi

Prishtinë | 23 Qer 2024 | 20:10 | Nga Ekonomia Online

Kryetari i komunës së Prishtinës, Përparim Rama, ka reaguar pas rreshjeve të mëdha që po mbizotrojnë në qytet.

Rama ju ka bërë thirrje qytetarëve që të qëndrojnë në shtëpitë e tyre.

Postimi i plotë:

Të dashur qytetarë,

Për shkak të shiut të rrëmbyeshëm që ka shkaktuar dëme në kryeqytet , ju lutemi qëndroni në shtëpi ose në zona të sigurta nëse jeni jashtë.

Ekipet e Drejtorisë për Siguri dhe Emergjenca , si dhe zjarrfikësit , janë në terren duke punuar pa ndërprerje për të sanuar gjendjen.

Për çdo problem, telefononi në numrat kujdestarë (pa pagesë) 080012233 dhe 080012244.

Të ngjashme