U duk se arritën paqe, ndizen debatet në mes të Xhulit dhe Stresit

Prishtinë | 05 Mar 2023 | 15:34 | Nga Ekonomia Online

Dyshja e banorëve me të komentuar të Big Brother VIP Kosova janë padyshim Xhuli Nura dhe Stresi.

Ata prej javësh kanë qenë në debate të vazhdueshme me njëri-tjetrin mirëpo vetëm pak kohë më parë ata u duk se bën paqe.

Por, kjo nuk duket se ka zgjatur shumë pasi së fundmi dyshja teksa kanë diskutuar për Vedat Bajrami dhe ofendimet që ai bëri ndaj Xhulit, ata kanë acaruar sërish raportet.

Në debatet e sipër të dy nuk kanë gjet gjuhën e përbashkët duke hasur në kundërshtimet me mendimet rreth situatave të fundit në shtëpi.

“Kur ofendohet një histori e një femre ku lihen pikëpyetje nëse është e vërtetë apo dhe thuhet komandant e Dubait, janë fjalë të rënda, akuza të rënda, populli duhet të zgjohet në këmbë që t’i luftoj këto dukuri negative”, i tha Xhuli-Stresit.

Reperi në anën tjetër iu kundërvu duke i thënë se nuk është një gjë me kaq rëndësi sa populli të zgjohet në këmbë për të reaguar.

“Xhul duhet ta pranosh faktin që ndryshojnë njerëzit këtu, ndryshojnë votimet dhe duhet ta mendosh se mos ke gabuar ti në ndonjë situatë, e meriton edhe dikush tjetër të jetë, nuk jemi duke luftuar këtu se nuk na kanë ardhur dashakeqësit me na vra neve që të zgjohen në këmbë populli, thu ti që kemi dalur me pushkë në dorë, me u zgju populli në këmbë për një format”, u shpreh Stresi mes tjerash.

Më pas reperi i tha se nuk kanë pse ai dhe banorët e tjerë të marrin udhëzime nga ajo si të sillen.

Xhuli në anën tjetër iu drejtuar edhe me fjalën ‘mbylle gojën’ për të përfunduar debatin me Stresin.

Kujtojmë që përveç debateve që kishte me Vedatin, Xhuli u revoltua gjithashtu edhe për zgjedhjen e aktorin si banori më i preferuar i javës nga publiku. 

Të ngjashme