Krasniqi: Spitalet janë të stërngarkuara me pacientë, situata është rënduar

Prishtinë | 04 Dhj 2020 | 15:44 | Nga Aulona Sylaj Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Ushtruesi i detyrës së drejtorit të ShSKUK-së, Valbon Krasniqi tha se spitalet janë të stërngarkuara me pacientë që po trajtohen me Covid-19, raporton Ekonomia Online.

Ai tha se deri tani numri i pacientëve që po trajtohen për COVID-19 kanë kaluar shifrën mbi 1 mijë.

“Spitalet tona janë të stërngarkuar me pacientë, ka kaluar shifrën mbi 1 mijë. Rreth 700 persona janë me oksigjeonoterapi”.

Ai shtoi se situata me pandeminë është rënduar shumë dhe nevojitet kujdes shtesë.

Lexo më shumë:

Të ngjashme