Pacolli reagon lidhur me lajmin se bleu 100 mijë vaksina dhe kush e voton atë do e marrë falas

Prishtinë | 26 Jan 2021 | 11:54 | Nga Ekonomia Online

Kreu i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli, ka reaguar pas lajmeve të rreme të cilat po qarkullojnë në rrjete sociale ditët e fundit lidhur me të.

Portali me emrin ‘bota.live’ ka publikuar një lajm të rremë me titullin ‘Pacolli blen 100 mijë vaksina: Kush më voton e merr vaksinën falas’.

Por përmes një postimi në rrjetin social Facebook, Pacolli ka bërë thirrje tek qytetarët që të mos i besojnë këtyre lajmeve pasi që nuk ka asgjë të vërtetë, shkruan Reporteri.net.

Ky është postimi i plotë i Pacollit:

Ky “portal”, nëse është i tillë, boton lajme të rreme, mos u besoni këtyre gënjeshtrave të trilluara kush e di se ku dhe për çfarë arsye.

Nuk ka asgjë të vërtetë,

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme