Usher do të performojë në “Super Bowl”

FILE - Usher performs at the 51st annual Songwriters Hall of Fame induction and awards gala at the New York Marriott Marquis Hotel on Thursday, June 16, 2022, in New York. The NFL, Apple Music and Roc Nation announced Sunday that Usher will headline the 2024 Super Bowl on Feb. 11 at Allegiant Stadium. The music megastar, who has won eight Grammys, said he's looking forward to performing on the NFL's biggest stage. (Photo by Charles Sykes/Invision/AP)
Prishtinë | 25 Sht 2023 | 13:55 | Nga Ekonomia Online

Usher do të jetë interpretuesi kryesor në shfaqjen e pjesës së parë të “Super Bowl” 2024.

“Është një nder i jetës që më në fund të kontrolloj një performancë të Super Bowl nga lista ime,” tha Usher. “Mezi pres t’i sjell botës një shfaqje ndryshe nga çdo gjë tjetër që ata kanë parë nga unë më parë”.

Këngëtari ishte një nga yjet më të mëdhenj të viteve 1990 dhe 2000, me shumë hite, duke përfshirë “You Make Me Wanna”, “Pop Ya Collar”, “Yeah!”, “Burn dhe Confessions Pt II”, raporton BBC.

Ai më parë mori pjesë në “Super Bowl” në vitin 2011, si i ftuar special i aktorit kryesor, Black Eyed Peas – ku ai bëri një kërcim befasues mbi will.i.am.

Usher ishte përfolur si një titullar i mundshëm për shfaqjen e këtij viti, e cila zhvillohet në Las Vegas, pasi zgjati rezidencën e tij në hotelin Park MGM të qytetit.

Pjesëmarrja e tij është rezultati i fundit i partneritetit të Ligës Kombëtare të Futbollit me agjencinë argëtuese të Jay-Z, “Roc Nation”, e cila u nënshkrua në vitin 2019 për të rritur cilësinë e shfaqjeve të pjesës së parë të “Super Bowl”.

Usher do të publikojë një album të ri në ditën e “Super Bowl”. I titulluar “Coming Home”, do të jetë vazhdimi i publikimit të tij të vitit 2016 “Hard II Love”, i cili u rendit në top 10 të listave të albumeve në SHBA dhe në Mbretërinë e Bashkuar.

Të ngjashme